Obývačkové stálice

10.03.2012 12:29

Zariadenie spoločenskej miestnosti neustále mení svoju tvár. Menia sa tvary aj farby. Jedno sa však nemení: Obývacie steny v nich stále hrajú prím!

Základným vybavením obývačky neotrasú ani módne trendy. Neodmysliteľná je obývacia stena, sedačka i konferenčný stolík. Pri ich výbere hrá svoju úlohu nielen kvalita či vhodne zvolená kombinácia prvkov, ale aj vkus majiteľa. Či už sa rozhodnete zotrvať pri súčasnom kurze minimalizmu, alebo ste skôr zástancovia masívnejších tvarov, máte si z čoho vyberať. Výrobcovia obývacích zostáv ponúkajú množstvo variantov pre obe skupiny.

Nudné trendy

Ak by ste chceli siahnuť po farebných trendoch v obývacích stenách, jednoznačná víťazka je biela. Prevaha na prvý pohľad fádnej bielej nie je však nudná záležitosť. Tam, kde dizajnéri ubrali farbu, pridali tvar. V čisto bielej obývacej stene sa cení fantázia pri delení vnútorného priestoru. Striedaním otvorených políc v rôznych šírkach a výškach vznikajú zaujímavé geometrické obrazce. Rozmanitosť tvarov zasiahla aj profil obývacej steny. Predné plochy nemusia byť iba rovné. Nájdu sa aj tvary vĺn či profil pripomínajúci členité skalné útesy.

 

Ak neodoláte farebnosti

Ak chcete obývaciu stenu predsa len oživiť farbami, poradíte si aj bez doplnkov. Farebné akcenty si môžete dopriať na zadnej stene otvorených políc alebo na predných plochách dvierok. Čoraz častejšie sa využívajú posuvné predné plochy, ktoré prekrývajú len časť obývacej steny. Posunom panelu tak môžete meniť aj momentálnu vizáž celej steny. V prípade, že vyhľadávate skôr tlmenejšie ladenie interiéru, nič to. Okrem pestrých akcentov sa túto sezónu nosia aj zemité tóny. Žiadané sú napríklad odtiene antracitovej sivej, bahnovej hnedej alebo tlmenej žltej v odtieni korenia karí.

Na spestrenie

Výzor obývacej steny môžete meniť aj využitím svetelných efektov alebo meniacim sa odleskom povrchov. Čoraz väčšej obľube sa tešia LED diódy, ktoré poskytujú farebné podsvietenie obvodových obrysov stien alebo políc. Sú energeticky úsporné, majú dlhú životnosť a dokážu meniť farebné spektrum podľa želania iba dotykom na diaľkovom ovládači. K novej tvári obývacej steny môže dopomôcť aj meniaci sa odlesk na sklenenom alebo lakovanom povrchu. Efektne pôsobia aj predné plochy s metalickým povrchom alebo imitácie prírodného kameňa.


 

Zdroj: Nove Bývanie

 

Späť